Fickbarometer i mässing

288658

FICKBAROMETER, omkring 1900, silverfärgad tavla, fodral i mässing, märkt GL, Compensirt, numrerad 5755, blånerade visare, kompass samt termometer, diameter ca 50 mm, inkl. originaletui

Etui med skador

Nautica/Technica, Diverse

Kundcenter

Fickbarometer i mässing

Budhistorik (13 bud)
1655335
2 600
1654315
2 400
1654315
1 900
1653615
1 800
1652988
1 700

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.