Salongsgrupp Karl Johansstil

288653

SALONGSGRUPP, 8 dlr, Karl Johan-stil, omkring 1900, björk, delvis svärtad samt träskuren dekor, sitsar klädda i grön randig ull, bestående av: soffa, bord, stolar 4 st, karmstolar, 1 par, soffans längd 215 sitthöjd 44 cm, bordets höjd 75 diameter ca 100 cm

Slitage, skador, senare klädsel

Rum 7

Salongsgrupp Karl Johansstil

Budhistorik (27 bud)
1656862
4 400
1656861
4 200
1656855
1656852
3 800
1656853
3 600

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.