Borel Fils & Co damarmbandsur

288646

DAMARMBANDSUR, 14 k guld, 1900-talets första hälft, Borel Fils & Co, mekaniskt urverk (manuell), armband i gulddoublé, glasring besatt med 10 diamanter, blånerade visare, förgylld urtavla med arabiska siffror, diameter 26 mm, originaletui

Bakboett med gravyr samt trasigt gångjärn, urtavla med slitage

Klockor/Ur, Guld/Smycken

Kundcenter

Borel Fils & Co damarmbandsur

Budhistorik (13 bud)
1656260
1656126
1655857
1656125
1655857
900

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.