Väggpendyl gustaviansk stil

288644

VÄGGPENDYL, 1900-talets början, urtavlan märkt Nyberg Stockholm, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, höjd ca 72 cm, pendel finns

Nyckel saknas, sprickor, urtavlan med krackeleringar

Klockor/Ur

Rum 8

Väggpendyl gustaviansk stil

Budhistorik (13 bud)
1643249
1652521
1643249
1 900
1652520
1 800
1643249
1 700

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.