Dikatfon Edison

288620

DIKTAFON, 1900-talets början, Edison, skyltmärkt Bolinder, stomme i lackerad plåt, diverse rullar medföljer, höjd ca 80 cm
PROVENIENS: Ersta Sjukhus

Ej funktionstestad, smärre färgbortfall, bruksslitage, taltratt och hörlurar saknas, nyckel saknas

Diverse, Nautica/Technica

Rum 3

Dikatfon Edison

Budhistorik

2015-01-24 kl 16:00
Slutpris SEK:
0
0 EUR, 0 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.