Pelarbord England

288614

PELARBORD, mahogny, England, 1800-tal, sk Piecrust, pelarfoten med skulpterad dekor, bordsskivans kant med genombruten dekor, höjd ca 23, diameter 75 cm

Ytskador, kant med lagning

Rum 5

Pelarbord England

Budhistorik (24 bud)
1654180
1 900
1654199
1 800
1654180
1 700
1654197
1 600
1654180

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.