Salongsgrupp gustaviansk stil

288606

SALONGSGRUPP, 10 dlr, 1900-talets första hälft, delvis etikettmärkta Wallander & Co Stockholm, gustaviansk stil, förgyllda, skuren dekor, bestående av soffa, bord, 2 karmstolar, 4 stolar, 2 taburetter, bordets mått höjd ca 75, diameter 77, soffans mått längd 182 cm

Smärre ytskador, färgbortfall, delvis lösa kantband

Möbler, Soffgrupper

Rum 8

Salongsgrupp gustaviansk stil

Budhistorik (34 bud)
1654440
13 000
1654439
12 500
1654437
12 000
1654438
11 500
1654437
11 000

Slutpris SEK:
13 000
1 255 EUR, 1 425 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.