Kinesiska tallrikar 17/1800-tal

288539

TALLRIKAR, 4+1+1+1 st, porslin, Kina, 17/1800-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av trädgård samt figurscener, 4+1 st med oktagon samt djup modell, diameter 23-26 cm

Nagg, sprickor, lagningar

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Budhistorik (26 bud)
1654826
1 900
1654821
1 800
1654818
1 700
1654817
1 600
1654815

Slutpris SEK:
1 900
183 EUR, 208 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.