Kinesisk skål med lock

288537

SERVERINGSSKÅL med lock, porslin, Kina, 18/1900-tal, polykrom dekor i underglasyrblått samt emaljfärger, insats i porslin, hänklar i metall, höjd ca 19 cm

Bruksslitage

Orientaliskt, Porslin

Monter 3

Kinesisk skål med lock

Budhistorik (20 bud)
1654421
3 200
1654062
1652979
2 800
1652979
2 600
1654059
2 400

Slutpris SEK:
3 200
329 EUR, 375 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.