Stolar 1920-tal

288528

STOLAR, 1 par, 1920-tal, björk, fotavslut i form av lejontassar, skuren dekor av bl a ryggbricka med lejonmaskaron, stoppad sits, sitthöjd ca 46 cm

Bruksslitage, senare klädsel

Rum 10

Stolar 1920-tal

Budhistorik (46 bud)
1654864
6 200
1654280
6 000
1654757
5 800
1654280
5 600
1654573
5 400

Slutpris SEK:
6 200
624 EUR, 709 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.