Byrå 1700-tal

288484

BYRÅ, rokoko, fanérad i olika träslag bl a valnöt, brännförgyllda beslag, skiva i marmor, höjd 80, 116x50 cm

Renoverad och kompleterad, slitage och skador, senare skiva, nyckel saknas

Rum 7

Byrå 1700-tal

Budhistorik (6 bud)
1653083
10 000
1652284
9 800
1646303
1645906
1642793
700

Slutpris SEK:
10 000
965 EUR, 1 096 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.