Påve Pius XII signatur

288475

UTMÄRKELSE, daterad 1934, signerad av kardinal Eugenio Maria Giuseppe Giovanni Pacelli (tillträdde som Påve Pius XII 1939), "La Santita di Nostro Signore PIO P.P.XI si e degnata di conferire La Medagliga Benemerenti al Sig. Adriano Martin avtorissandolo ad ornarsene il petto nei modi di vso dal vaticano, 4 Maggio 1934, il cardinale segretario di stato E. Card. Pacelli", totalmått ca 35x47 cm

Fuktskadad, fläckar

Böcker/Kartor, Teologi/Filosofi

Fack 8

Påve Pius XII signatur
Budhistorik (1 bud)

1642013
2015-01-14 05:14:51

2015-01-23 kl 11:12
Slutpris SEK:
29 EUR, 33 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.