Väggpendyl gustaviansk stil

288453

VÄGGPENDYL, 1800-tal, gustaviansk stil, urtavla märkt A Lindberg Stockholm (August Lindberg född 1855), förgylld, 87x44 cm, nyckel och pendel medföljer

Lös dekordel medföljer, skadat spegelglas, urtavla med sprickor

Ändringar/tillägg
Nyckel och pendel medföljer

Klockor/Ur

Rum 4

Väggpendyl gustaviansk stil

Budhistorik (6 bud)
1653151
1 800
1653150
1 700
1651880
1 400
1650164
1649486

Slutpris SEK:
1 800
174 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.