Oljemålning på träpanel 1800-tal

288430

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (tidigt 1800-tal): "S:t Jean l´Eyangeliste", föreställande Johannes Evangelisten med en örn, olja på träpanel, bär otydligt skrift i gloria, ca 28x23 cm

Skador, retuscher

Konst, Äldre måleri

Rum 5

Budhistorik (17 bud)
1654835
1654834
3 600
1654833
3 400
1654832
2 600
1654819

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.