Bestickservisdelar modell Olga

288428

BESTICK, 122 dlr, silver, modell Olga, inklusive fiskbestick, A.G Dufva, 1930-40-tal, bestående av: 13 matgafflar,13 matknivar med blad av stål, 11 matskedar, 11 bordsgafflar, 9 bordsknivar med blad av stål, 12 assiettgafflar, 12 fruktknivar med blad av stål, 6 smörknivar, ostkniv, 11 kaffeskedar, marmeladsked, 11 fiskgafflar, 11 fiskknivar, 1 extra gaffel medföljer, total vikt exklusive delar med blad i stål ca 5000 g

Monogramgravyr, några knivar med skador, lossade blad

Silver

Monter 32

Budhistorik (10 bud)
1652890
20 000
1650165
18 500
1648991
18 000
1648990
17 500
1648987
17 000

Slutpris SEK:
20 000
1 930 EUR, 2 192 USD
Utropspris SEK:
25 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.