Tallrikar Svenskt Tenn

288399

TALLRIKAR, 6 st, ovala, glas, design Josef Frank för Svenskt Tenn, grönt glas, längd ca 31 cm,
Historik: Josef Frank ritade den ovala glastallriken på 1940-talet. Ursprungligen var den tänkt som skaldjurstallrik

Repor, nagg förekommer

Glas, Vaser, skålar, fat

Monter 1

Tallrikar Svenskt Tenn

Budhistorik (16 bud)
1652622
1652679
1 400
1652622
1 300
1652311
1652311
850

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.