Kaffe teservis kina 1800-tal

288364

KAFFESERVIS, 9 dlr., porslin, Kina 1800-tal, figural dekor, bestående av: 3 tekoppar med fat, 3 kaffekoppar med fat, tekanna, gräddkanna och mjölkkanna, 2 kaffefat och 3 tefat medföljer; 3 udda delar i samma stil medföljer

Slitage och smärre nagg och sprickor. Tre udda delar i samma stil medföljer.

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Kaffe teservis kina 1800-tal

Budhistorik (5 bud)
1652721
1654064
1652721
1 700
1654063
1 600
1652721

Slutpris SEK:
226 EUR, 258 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.