Bålskål med fat Qianlong

288363

BÅLSKÅL med FAT, porslin, Kina 1700-tal, dekor i emaljblått och guld, monogram i guld, bålskålens diameter 32 cm, fatets diameter 34 cm

Smärre kantnagg, hårsprickor, slitage och bålskålen stjärnspricka i botten.

Orientaliskt, Porslin

Monter 2

Bålskål med fat Qianlong

Budhistorik (2 bud)

1650247
1643201

Slutpris SEK:
77 EUR, 88 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.