Matsalsgrupp Carl Malmsten "Ambassadör"

288307

MATBORD, MATSTOLAR, 4 st., KARMSTOLAR 2 st., "Ambassadör" respektive "Nya Gullheden", design Carl Malmsten, valnöt, bestående av matbord med 3 iläggsskivor varav 2 med sarg, 2 karmstolar, 4 stolar med lösa sitsar, bordets höjd ca 74, stolars sitthöjd ca 45 cm; brännmärkta

Bruksslitage, bord med smärre fanérskador, sitsar med enstaka fläckar

Möbler, Matsalsmöbler

Rum 4

Matsalsgrupp Carl Malmsten

Budhistorik (17 bud)
1651841
1651839
3 800
1651838
3 600
1651836
3 400
1651835
3 200

Slutpris SEK:
411 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.