Marc Chagall Nice Soleil Fleurs

288289

CHAGALL, Marc (Frankrike 1887-1985): "Nice Soleil Fleurs"- "Baie des Anges", färglitografisk affisch, signerad Marc Chagall 1962, ED 61.24 Mourlot imp Paris, 99x60,5 cm

Färgerna blekta

Rum 4

Budhistorik (57 bud)
1651433
24 000
1651436
24 000
1651433
23 000
1651430
22 000
1651424
21 000

Slutpris SEK:
24 000
2 417 EUR, 2 746 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.