Einar Forseth

288215

FORSETH, Einar (1892-1982): (19) Reseminnen - Sverige/övriga världen, signerade, 1900-70-tal, akvarell, tusch, krita, blyerts varierande mått; motiv från Fjällbacka, Marstrand, London, Lübeck, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

Rum 11

Einar Forseth

Budhistorik (12 bud)
1650449
1650479
2 800
1650449
2 600
1650051
2 400
1647083

Slutpris SEK:
293 EUR, 343 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.