Mo Geng

288213

GENG, Mo (född 1960): Blommor vid klippa, inskription och sigill, bläck och akvarell på papper, ca 30x65 cm
PROVENIENS: En svensk privatsamling, inköpt i Kina 1970-tal
Mo Geng b. 1960, ink and colour on paper, flowers and rockwork, inscription and seal, c. 30 x 65 cm
PROVENANCE:
From a Swedish private collection, purchased in China during 1970's

Smärre hanteringsveck

Orientaliskt, Konst

Monter 28

Mo Geng
Budhistorik (2 bud)

1650265
1639939

Slutpris SEK:
39 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.