Einar Forseth

288201

FORSETH, Einar (1892-1982): (13) Reseminnen - Grekland oh Cypern, signerade, 1920-60-tal, akvarell, tusch, krita, varierande mått; motiv från Athen, Pireus, Mykenos, Delphi, Kreta, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

Visas på begäran

Einar Forseth

Budhistorik (4 bud)

1650050
1650049
900
1648872
850
1640096
750

Slutpris SEK:
117 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.