Einar Forseth reseminnen Italien

288199

FORSETH, Einar (1892-1982): (5) Reseminnen - Italien, signerade, mestadels 1920-50-tal, tusch, krita, varierande mått; motiv från Venedig, Siena, Pisa, Verona, Napoli, oramade skisser, 3 i passepartout
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

Monter 29

Budhistorik (5 bud)
1649704
450
1647226
1641681
1647225
1641681

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.