Einar Forseth Franska bilder

288196

FORSETH, Einar (1892-1982): (21) Reseminnen - Frankrike, signerade, mestadels 1920-40-tal, akvarell, tusch, krita, varierande mått; motiv från Senlis, Avignon, Cassis, Marseille, Menton, Toulouse, Korsika, Arles, Paris, Van de Provence, oramade skisser
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

Monter 30

Einar Forseth Franska bilder

Budhistorik (5 bud)
1649946
1 300
1649945
1649580
1648571
1640395

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.