Bordslampa

288195

BORDSLAMPA, 1800-tal, empirestil, förgylld samt patinerad brons, på lejontassar, höjd inkl. skärm ca 90 cm

Skärm med smärre bucklor,

Belysning, Bordslampor, Metall

Rum 2

Bordslampa

Budhistorik (11 bud)
1650090
6 000
1649567
5 800
1649476
5 600
1648759
5 400
1646298
5 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.