Gustavianska ljusstakar i porfyrimitationsmåleri

288168

LJUSSTAKAR, 1 par, omkring 1800, gustavianska, fot i svarvad björk bemålade i porfyrimitation, ljuspipa i gjuten brons, höjd 36 cm

En fot med spricka, nagg och skador

Diverse, Belysning

Monter 29

Budhistorik (3 bud)

1643882
5 400
1641267
1641196

Slutpris SEK:
5 400
528 EUR, 617 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.