Axel Hjalmar Lindqvist oljemålning

288167

LINDQVIST, Axel Hjalmar (1843-1917): Vägskäl med damm, Skåne, enligt uppgift Lundavägens infart i Dalby, signerad A Hj Lindqvist 1884, olja på duk, ca 55x86 cm
Medföljer tidningsurklipp illustrerande vykort från 1908 som visar platsen för motivet

Krackeleringar

Ändringar/tillägg
Krackeleringar

Konst, Äldre måleri

Rum 11

Budhistorik (5 bud)
1662301
3 600
1662298
1658299
1652288
1651757

Slutpris SEK:
3 600
352 EUR, 411 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.