Einar Forseth

288139

FORSETH, Einar (1892-1982): (12 skisser) Motiv från Assisi, signerade och delvis daterade, tusch, akvarell, krita, varierande mått ; oramade, i mapp, Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Hanteringsveck

Konst, Teckningar

Monter 28

Einar Forseth

Budhistorik (5 bud)
1650722
600
1650713
550
1650718
550
1650713
1649973

Slutpris SEK:
600
59 EUR, 69 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.