Oljemålning 1800-tal

288128

OIDENTIFIERAD KONSTNÄR (1800-tal): "En gammal glömd dansmästare", motiv av åldrad man blickandes mot danserskor vid Stockholms Slott, otydlig inskription med trolig datering 24 april 1851(?), olja på pannå, 43x31 cm

Torrsprickor i pannån, smärre skador i marginaler

Konst, Äldre måleri

Fack 2

Oljemålning 1800-tal

Budhistorik (17 bud)
1650598
1 600
1650616
1650598
1 400
1650610
1 300
1650598

Slutpris SEK:
1 600
161 EUR, 183 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.