Einar och Irma Forseth

288127

FORSETH, Einar (1892-1982) och FORSETH Irma (1892-1979): 4 porträtt av Irma Forseth, signerade och daterade Forseth 1916, 1918, 1920 samt 1922, SKISSBOK, Florens 1920, signerade Irma. 1 teckning med påskrift Irma Forseth som Herdinna, dräkt cop fr Meissenporslin 1700-talet
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Skador, fläckar

Konst, Teckningar

Monter 30

Einar och Irma Forseth

Budhistorik (9 bud)
1650858
650
1642441
600
1650857
600
1642441
550
1650856
500

Slutpris SEK:
650
64 EUR, 74 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.