Einar Forseth

288123

FORSETH, Einar (1892-1982): (2) "Gustaf Engström", signerade och daterade Einar Forseth 1914, akvarell och krita på papper, 32x25 resp 31x24 cm; påskrift " Gustaf Engström min gamle vän och Söjdskolans finasre elev 1909-11", oramade,
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

1 med smärre reva

Konst, Teckningar

Monter 30

Einar Forseth

Budhistorik (20 bud)
1650295
3 600
1644785
3 400
1643755
3 200
1642177
1642442
2 800

Slutpris SEK:
3 600
347 EUR, 395 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.