Fat skålar Kina

288078

FAT, 1+2 st, SKÅLAR, 3 st, KOPP med fat, porslin, Kina, 1800/1900-tal, delvis i underglasyr i blått, skålarnas höjd 5-7 cm

Mynningsnagg samt fotnagg, smärre sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 28

Fat skålar Kina

Budhistorik (6 bud)
1650235
1640025
1647500
1640025
550
1647499
500

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.