Erik Chambert skåp

287962

SKÅP, Erik Chambert, Chamberts möbelfabrik, Norrköping, 1930-40-tal, fanérad i björk, mahogny och jakaranda, fronten med sju lådor, skåp och jalusidörr, invändig med två hyllplan, intarsiadekor i bl.a. valnöt och almrot, höjd 126, 168x47 cm

Slitage, mindre skador och lagningar, ett hyllplan saknas

Rum 15

Erik Chambert skåp

Budhistorik (25 bud)
1649358
7 200
1649384
7 000
1649358
6 800
1649382
6 600
1649358
6 400

Slutpris SEK:
7 200
725 EUR, 824 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.