Erik Chambert stolar Norrköping

287961

ERIK CHAMBERT, stolar, 4 st., Chamberts möbelfabrik, Norrköping 1930-40-tal, fanerade i valnöt, ryggbrickan med intarsiadekor i bl.a. almrot, jakaranda och björk, stoppad sits klädd i ljust skinn, höjd 90 cm

Smärre slitage

Rum 12

Budhistorik (18 bud)
1649299
5 600
1649307
5 400
1649299
5 200
1649303
5 000
1649299
4 800

Slutpris SEK:
5 600
564 EUR, 641 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.