Tallrik Kina

287953

TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rosefärger av blombukett och ströblommor, diameter 23,5 cm

Mindre kantnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 24

Tallrik Kina

Budhistorik (5 bud)
1647875
550
1637919
500
1637919
1638304
1637919

Slutpris SEK:
550
55 EUR, 63 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.