Einar Forseth

287920

FORSETH, Einar (1892-1982): "Axel Fridell, Paris 1934", signerad och daterad Einar Forseth 1934, blyerts på papper, 26x20 cm; oramad, signatur under passepartout
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Konst, Teckningar

Rum 1

Einar Forseth

Budhistorik (3 bud)

1649050
1640394
1639243

Slutpris SEK:
40 EUR, 46 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.