Einar Forseth

287918

FORSETH, Einar (1892-1982): (2) "HM Kung Gustaf V", signerad och daterad Einar Forseth Drottningholm och Solliden 1947, akvarell och blyerts, 33x25 resp 26,5x21,5 cm; oramade
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Rum 1

Einar Forseth

Budhistorik (24 bud)
1649808
2 600
1649725
2 400
1646567
1649723
1646567
1 600

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.