Spegellampetter 1 par 1800-tal

287917

SPEGELLAMPETTER, 1 par, för 2 ljus vardera, 1800-tal, pastellage, bronserade, äldre krön med träskuren dekor i bandrosett, 65x61 cm

Slitage, ett krön med skada

Ändringar/tillägg
Tillhörande ljushållare finns att avhämtas vid Utlämningen

Diverse, Speglar

Rum 4

Budhistorik (4 bud)

1640497
4 800
1639057
1638393
1638119

Slutpris SEK:
4 800
469 EUR, 549 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.