Einar Forseth

287912

FORSETH, Einar (1892-1982): Figurkomposition, signerad och daterad Einar Forseth 1921 (1930), blandteknik på papper, 33x29 cm; oramad, Påskrift: replica av studie till "Mälardrottningen", org.i Nationalmuseet, Stockholm",
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Rum 1

Einar Forseth

Budhistorik (27 bud)
1650683
1650682
3 800
1650679
3 600
1650678
3 400
1650673
3 200

Slutpris SEK:
391 EUR, 457 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.