Einar Forseth

287888

FORSETH, Einar (1892-1982): "Ung vandring", signerad och daterad E Forseth 1913, krita/blyerts, 26x21 cm; påskrift "Ungdomsteckning 1912-13 ... reserv. för G Pauli och Flamman", oramad
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Uppklistrad på papp

Monter 29

Einar Forseth

Budhistorik (27 bud)
1650044
2 400
1641697
1641028
1641695
1641028
1 900

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.