Einar Forseth Haga Stockholm

287879

FORSETH, Einar (1892-1982): "Haga romantik" - studie för Restaurant Metropol 1925, signerad, akvarell/krita, 27,5x53 cm;
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Skador

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Rum 1

Einar Forseth Haga Stockholm

Budhistorik (12 bud)
1646593
1648709
1 400
1646593
1 300
1648707
1646593

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.