Einar Forseth

287860

FORSETH, Einar (1892-1982): "Stockholms slott", signerad och daterad Einar Forseth 1925-26, blyerts på papper,18x37 cm; oramad
"Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Smärre fläckar

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Monter 26

Einar Forseth

Budhistorik (6 bud)
1646227
750
1648325
700
1646227
450
1643763
1640384

Slutpris SEK:
750
73 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.