Einar Forseth

287853

FORSETH, Einar (1892-1982): "Kornhamnstorg, Fiskmånglerskan", signerad E Fo, 1920-tal, blandteknik på träskiva, 74x68 cm
"Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Ytskador

Konst, Modernt måleri, Stockholmiana

Fack 15

Einar Forseth

Budhistorik (2 bud)

1648729
1639175

Slutpris SEK:
35 EUR, 40 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.