Skål Ravenna Sven Palmqvist för Orrefors

287852

SKÅL, Sven Palmqvist, Orrefors, Ravenna, dekor av kvadrater i blått mot rostrött, signerad ORREFORS Ravenna Nr 6932 Sven Palmqvist, höjd 11, längd 23 cm

Kant med repor samt små nagg

Ändringar/tillägg
Kant med repor samt små nagg

Glas, Konstglas

Monter 32

Budhistorik (9 bud)
1638292
4 400
1648213
4 200
1638292
1648208
3 800
1638292
3 600

Slutpris SEK:
4 400
430 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.