Einar Forseth

287821

FORSETH, Einar (1892-1982): (2) "Afton på Akropolis ", signerad Forseth, olja på duk, 61x50 cm; samt signerad oljeskiss medföljer, 55x45 cm
UTSTÄLLD: Liljevalchs Konsthall, 1963
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Oljeskiss med skador

Rum 7

Einar Forseth

Budhistorik (16 bud)
1649312
3 200
1649011
1649011
2 400
1646590
1644402

Slutpris SEK:
3 200
313 EUR, 366 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.