Einar Forseth

287809

FORSETH, Einar (1892-1982): Pojke på häst, signerad och daterad Einar Forseth 1916, krita på papper, 46x36 cm; oramad, Påskrift (replik NM?)
Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Uppklistrad på pappannå

Rum 1

Einar Forseth

Budhistorik (16 bud)
1648870
2 600
1648728
2 400
1642447
1640359
1640557
1 900

Slutpris SEK:
2 600
262 EUR, 297 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.