Skedar samt soppslevar 18/1900-tal

287804

BESTICKDELAR, 20 dlr., silver, 1800/1900-tal, bestående av 1+1 soppslevar, 1+1 matskedar (1800-tal), 2+1 bordsskedar, 1+1+1+1 teskedar, 7+2 moccaskedar, totalvikt ca 848 g

Gravyr, skada samt lagning i soppslev

Silver

Monter 25

Budhistorik (5 bud)
1645381
2 400
1646909
1645381
1642899
1 900
1638741
1 800

Slutpris SEK:
2 400
234 EUR, 274 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.