Einar Forseth

287801

FORSETH, Einar (1892-1982): "Liv - sol, blomma, fågel"- studie, signerad och daterad 1951, blandteknik, 85x65 cm; Skiss till dekoration i hugget glas
"Säljes till förmån för "Irma och Einar Forseths Kulturfond 1972"

Färgbortfall

Fack 9

Einar Forseth

Budhistorik (20 bud)
1649055
1649107
1 900
1649055
1 800
1648996
1 700
1649054
1 700

Slutpris SEK:
195 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.