Bestickuppsättning Kunglig Dansk/ USC

287791

BESTICKUPPSÄTTNING, 45 dlr, 1950-tal, Kunglig Dansk/ USC (Universal Steel Company), skaft i turkosglaserad fajans, bestående av: 12 bordsknivar, 11 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 5 smörknivar, kapsylöppnare, såsslev, 2 uppläggningsbestick, ostskärare

Krackeleringar, 2 bestick med sprickor, 2 medföljande skadade bestick, originalkartonger medföljer

Diverse

Monter 25

Budhistorik (8 bud)
1647071
750
1647192
700
1647071
550
1646099
500
1645258
450

Slutpris SEK:
750
76 EUR, 86 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.